بخش سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی

بخش: سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی خداحافظی تیم سپاهان هادی عقیلی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عقب‌نشینی تقاضا در بازار ارز

در نخستین روز هفته، عامل افزایشی خاصی در بازار دلار حضور نداشت تا معامله گران میل به چندانی جهت قرار گرفتن در موقعیت خرید پیدا نکنند. در این فضای کم رمق، دلار 4

عقب‌نشینی تقاضا در بازار ارز

عقب نشینی تقاضا در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

در نخستین روز هفته، عامل افزایشی خاصی در بازار دلار حضور نداشت تا معامله گران میل به چندانی جهت قرار گرفتن در موقعیت خرید پیدا نکنند. در این فضای کم رمق، دلار 4 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 736 تومان رسید. به گفته فعالان، کم کردن دامنه نوسانات و زندانی شدن دلار در بازه ای 20 تومانی موجب شده است است که بخشی از نوسان گیران ارزی از روند بازار خسته شوند و ترجیح دهند از روند معاملات بیرون بروند. قیمت دلار در یک هفته گذشته تنها در دامنه 3 هزار و 730 تا 3 هزار و 750 تومان نوسان کرده هست.

در نخستین روز هفته، قیمت دلار در مسیر کاهشی قرار داده شد و به محدوده 3 هزار و 730 تومان بازگشت؛ هم وقت در بازار موازی، سکه تمام بهار آزادی در برابر پایین رفتن از مرز روانی یک میلیون و 200 هزار تومان مقاومت کرد و از کف قیمت 17 روزه اوج آمد. روز شنبه، فضای بازار ارز آرام و کم نوسان بود و دلار در نهایت با 4 تومان کم کردن به قیمت 3 هزار و 736 تومان رسید. به گفته فعالان، دلار در ابتدای روز شنبه توانایی چندانی جهت زیاد کردن قیمت از خود نشان نداد و معامله گران میل به چندانی جهت خرید نداشتند. به گفته این دسته، در ششمین روز خردادماه عامل افزایشی خاصی در بازار حضور نداشت.

عقب‌نشینی تقاضا در بازار ارز

از یکسو قیمت حواله درهم در همان محدوده روز پنج شنبه نوسان کرد و از سوی دیگر، ارزش این ارز در کشورهای همسایه چندان جابه جا نشد. در چنین فضایی، خریداران ارزی رمقی جهت تحرک نداشتند تا قیمت دلار را بالاتر بیاورند و غلبه فروشنده ها موجب بازگشت قیمت به محدوده 3 هزار و 730 تومان شد.

با وجود این، مقاومت معامله گران زمانی که قیمت در محدوده 3 هزار و 730 تومان قرار می گیرد، اوج می رود و این عنوان مانع از افت زیاد دلار می شود. به عبارتی دیگر می توان گفت که در روزهای اخیر دلار در دامنه 3 هزار و 730 تا 3 هزار و 750 تومان زندانی شده است و توانایی خروج از این محدوده را از خود نشان نداده هست. کم کردن دامنه نوسانات به طور معمول انگیزه معامله گران جهت حضور در بازار ارز را کم کردن می دهد.

در نخستین روز هفته، عامل افزایشی خاصی در بازار دلار حضور نداشت تا معامله گران میل به چندانی جهت قرار گرفتن در موقعیت خرید پیدا نکنند. در این فضای کم رمق، دلار 4

به گفته فعالان، عرضه مناسب بازیگران بازارساز یکی از عوامل مهمی بوده که در کم کردن تغییرات قیمت دلار اثرگذار بوده هست. روز گذشته، سخنگوی قوه مجریه نیز با تاکید بر اینکه دولت برنامه حفظ ثبات در بازار ارز را دنبال می کند، راجع به برنامه های دولت جهت حفظ ثبات در بازار ارز بیان کرد: حفظ ثبات نسبی در بازار ارز از اولویت های اقتصادی دولت محسوب می شود و با توجه به تاکیدات مدیر جمهور، تحت هیچ شرایطی نباید از محل زیاد کردن قیمت ارز منابع مالی کسب شود.

برخلاف آرامش بازار ارز، روز شنبه در بازار سکه، فعالیت های هیجانی بعضی معامله گران اوج بود. سکه تمام بهار آزادی که در آخرین روز هفته گذشته با 2 هزار تومان کم کردن به قیمت یک میلیون و 202 هزار تومان رسیده بود، روز شنبه 4 هزار تومان زیاد کردن را تجربه کرد و روی قیمت یک میلیون و 206 هزار تومان قرار گرفت. این در حالی بود که در ساعات ابتدایی روز، فلز گرانبهای داخلی تا نقطه یک میلیون و 208 هزار تومان نیز اوج رفته بود.

«دنیای اقتصاد» در گزارش قبلی خود به احتمال زیاد کردن بهای سکه در روز شنبه اشاره کرده و زیاد کردن بهای اونس در بازارهای جهانی روز جمعه را یکی از علل این رشد عنوان کرده بود. در نخستین روز هفته، سکه بازان با توجه به رشد بهای طلای جهانی در روز جمعه و رسیدن به میانه محدوده هزار و 260 دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند. با وجود رشد روز ابتدایی هفته، این احتمال وجود دارد که سکه در روزهای آینده رشد خاصی را تجربه نکند. به گفته فعالان، به طور سنتی در ماه رمضان تقاضا جهت خرید سکه در بازار پایین می آید و ممکن است این عنوان در عوض کردن مسیر قیمت نقش ایفا کند. روز گذشته، علی رغم رشد سکه تمام، نیم سکه در مسیر کاهشی قرار داده شد و از مرز 650 هزار تومان پایین رفت. در نخستین روز هفته، نیم سکه 2 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 648 هزار تومان رسید.

عقب‌نشینی تقاضا در بازار ارز

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

در نخستین روز هفته، عامل افزایشی خاصی در بازار دلار حضور نداشت تا معامله گران میل به چندانی جهت قرار گرفتن در موقعیت خرید پیدا نکنند. در این فضای کم رمق، دلار 4

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs