بخش سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی

بخش: سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی خداحافظی تیم سپاهان هادی عقیلی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش رئیس‌جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعضی از کشورهای اروپایی، بدهکاری تاریخی به یهودی دارد که ما به آن کار نداریم ولی ملت یهود هم به ما بدهکار هست. ما ایرانیان منجی یهود در با

واکنش رئیس‌جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

واکنش مدیر جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

عبارات مهم : اتریش

رئیس جمهور تاکید کرد: بعضی از کشورهای اروپایی، بدهکاری تاریخی به یهودی دارد که ما به آن کار نداریم ولی ملت یهود هم به ما بدهکار هست. ما ایرانیان منجی یهود در بابل بودیم. آنها مدیون ما بودند.

به گزارش سرپوش به نقل از تدبیر و امید، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در نشست خبری یکسان با صدراعظم اتریش گفت: جناب آقای صدراعظم، جناب آقای کورتز از مهمان نوازی جنابعالی، دولت اتریش و مردم بسیار خوب این سرزمین تقدیر و سپاسگذاری می کنم. مذاکرات بسیار مفیدی را ما با یکدیگر داشتیم که درخصوص پرسشها متفاوت دوجانبه، برجام و پرسشها منطقه ای بود.

واکنش رئیس‌جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

اراده کشور عزیزمان ایران و اتریش ادامه تبادلات تجاری، علمی و فرهنگی است

وی با اشاره به مذاکرات طرفین اظهار داشت: اراده دو کشور کشور عزیزمان ایران و اتریش بر این است که تبادلات تجاری، اقتصادی، علمی، فرهنگی و توریستی را بتوانیم ادامه بدهیم و در زمینه پرسشها مالی و بانکی بتوانیم راه حل مناسبی را پیدا کنیم تا لطمه ای بر روند روابط اقتصادی و تجاری ما نخورد.

رئیس دولت تدبیر و امید ادامه داد: این اراده در مذاکرات شخصی و عمومی دوجانبه عمومی را شاهد بودیم. امیدوارم در سال ۲۰۱۸ نیز مانند سال ۲۰۱۷ و حتی زیاد از آن، این روابط را ادامه بدهیم. این مسئله، وابسته به تلاش های دو دولت است که امیدواریم هر دو طرف در این زمینه موفق باشیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعضی از کشورهای اروپایی، بدهکاری تاریخی به یهودی دارد که ما به آن کار نداریم ولی ملت یهود هم به ما بدهکار هست. ما ایرانیان منجی یهود در با

نظرات کشور عزیزمان ایران و اتریش در زمینه برجام یکی است

روحانی با اشاره به نشست عصر امروز خود با تجار و کارآفرینانان ایرانی و اتریشی تصریح کرد: همچنین بعد از ظهر در فروم اقتصادی با کارآفرینانان و تجار دو کشور دیدار داریم که امیدوارم بخش های شخصی ما توسعه روابط داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نظرات کشور عزیزمان ایران و اتریش در زمینه برجام یکی هست، خاطرنشان کرد: برجام یک دستاورد بافایده جهت همه بوده و نتیجه منطق، گفت وگو و دیپلماسی در طول ماه ها تلاش است که عمدتا به میزبانی اتریش و سوئیس بوده است.

واکنش رئیس‌جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

تا زمانی در برجام باقی می مانیم که از منافع آن برخودار شویم

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز هر دو کشور موافق هستیم که این توافق باقی بماند، ابراز داشت: هم نظر هستیم کار امریکا خلاف قانون، مقررات بین المللی و علی رغم منافع امریکا است و خروج امریکا به نفع هیچ کشور نیست و حتی یکی، دو کشور که از امریکا حمایت می کنند، این کار به نفع آنها هم نیست.

روحانی افزود: به وضوح به طرف اتریشی گفتیم که بقای ما در این توافق تا زمانی است که از منافع آن برخودار باشیم. ما از تبعات مثبت و منفی این توافق خبرداریم ولی مردم ما راه حل خود را براساس مصالح و منافع خود گزینش می کنند و دولت کشور عزیزمان ایران به عنوان نماینده مردم براساس نظر مردم عمل می کند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعضی از کشورهای اروپایی، بدهکاری تاریخی به یهودی دارد که ما به آن کار نداریم ولی ملت یهود هم به ما بدهکار هست. ما ایرانیان منجی یهود در با

داعش را علیرغم حمایت آمریکا و اسرائیل شکست دادیم

وی یمن را یکی دیگر از مباحث مورد مشورت میان خود و صدراعظم اتریش برشمرد و بیان کرد: گفت وگوهایی خوبی درخصوص پرسشها منطقه و آنچه در یمن وجود دارد، کارهای نوع دوستانه همه کشورها و همکاری های کشور عزیزمان ایران و اروپا کردیم. ما هم اکنون راجع به یمن با چهار کشور اروپایی در حال مذاکره هستیم و علاقه مند هستیم مردم یمن از این فشار آزاد شوند. راه حل آن، این است که کمک به عربستان کمک نشود و عربستان احساس کند راهی جز صلح پیشرو ندارد و از طریق نظامی مسئله یمن حل و فصل نمی شود.

واکنش رئیس‌جمهور به حمایت صدراعظم اتریش از اسرائیل

رئیس شورای عالی امنیت ملی سوریه با اشاره به بحران سوریه یادآور شد: ما راجع به سوریه گفت وگو کردیم. روند آستانه که به وسیله ایران، روسیه و ترکیه راجع به سوریه ادامه می یابد. نشانه عمده ما در سوریه ضربه زدن به داعش و تروریست ها بوده هست. ما در قدم اول موفق بودیم و علیرغم حمایت امریکا و اسرائیل از داعش، آنها را شکست دادیم.

ملت یهود به ما بدهکار است

روحانی اضافه کرد: امروز هم در کنار ملت و دولت سوریه راه مان را ادامه می دهیم تا هم تروریست ها شکست بخورند و هم حامیان آنها از جمله اسرائیل مایوس شوند.

وی به نجات یهودیان به وسیله کوروش کبیر اشاره کرد و گفت: بعضی از کشورهای اروپایی، بدهکاری تاریخی به یهودی دارد که ما به آن کار نداریم ولی ملت یهود هم به ما بدهکار هست. ما ایرانیان منجی یهود در بابل بودیم. آنها مدیون ما بودند ولی صیهونیست ها به عنوان یک گروه اشغالگر و ظالم هستند که به مردم فلسطین ظلم می کنند، مردم غزه را تحت محاصره قرار داده اند، از داعش حمایت می کنند و زخمی های داعش را مداوا می کنند.

رئیس دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه نقش اسرائیل مخرب هست، اظهار داشت: نشانه نهایی کشور عزیزمان ایران و اتریش واحد است و آن، امنیت و صلح در منطقه حساس خاورمیانه هست. در آخر از دولت و مقامات اتریش به خاطر پذیرایی و استقبال بسیار گرم ارزش تقدیر می کنم و امیدوارم روابط دو کشور رو به صلح باشد.

واژه های کلیدی: اتریش | ایران | سوریه | امریکا | ایرانی | اسرائیل | ایرانیان | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs