بخش سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی

بخش: سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی خداحافظی تیم سپاهان هادی عقیلی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه / جلالی مطرح کرد

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی راجع به بعضی اخبار انتشار یافته در روزهای اخیر اطراف عنوان انتخابات هیات رییسه مجلس گفت: متاسفانه این روزها خبرهای نادرست زیادی منتش

ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه / جلالی مطرح کرد

جلالی مطرح کرد: ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه

عبارات مهم : انتخابات

رییس فراکسیون مستقلین مجلس از فضاسازی های کذب بعضی رسانه ها انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی راجع به بعضی اخبار انتشار یافته در روزهای اخیر اطراف عنوان انتخابات هیات رییسه مجلس گفت: متاسفانه این روزها خبرهای نادرست زیادی منتشر می شود که جهت اختلاف افکنی و ایجاد تشنج مصنوعی در داخل مجلس است.

ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه / جلالی مطرح کرد

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آخرین خبر دروغ این بود که دیروز به صورت گسترده خبری پیامک شد و در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … قرار داده شد با این مضمون که ” هم اکنون در مجلس جلسه ای به ریاست کاظم جلالی با طیف اصولگرایان جهت از بین بردن علی مطهری از ترکیب هیات رییسه در حال برگزاری است”.

وی با انتقاد از انتشار این دست از مطالب کذب تاکید کرد: توصیه جالب توجه اینجا است که محتوای جلسه از اساس کذب بود ، آیا که جلسه مذکور در دفتر آقای مطهری وبا حضور ایشان برگزار شد و چطور می شود با حضور یک فرد جهت از بین بردن خودش جلسه برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی راجع به بعضی اخبار انتشار یافته در روزهای اخیر اطراف عنوان انتخابات هیات رییسه مجلس گفت: متاسفانه این روزها خبرهای نادرست زیادی منتش

جلالی در خصوص این اخبار تصریح کرد: از این خبر دروغ تعجب کردم و متاسف شدم که چقدر در جامعه ما ترویج دروغ بین بعضی سیاسون شکل گرفته است.

تشریح روند و جزییات مشورت در مجلس در خصوص انتخابات هیات رییسه

کاظم جلالی در ادامه در خصوص کل مذاکرات صورت گرفته راجع به انتخابات هیات رییسه از هفته گذشته تاکنون گفت: در روزهای گذشته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری با تصور این که مجلس در روز یکشنبه انتخابات هیات رییسه دارد جلساتی برگزارشد.

ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه / جلالی مطرح کرد

وی ادامه داد: در این جلسات ابتدا جمعی از دوستان فراکسیون امید آمدند و بحث مهم جلسه نیز عنوان ائتلاف فراکسیون مستقلین ولایی و امید بود که از همان ابتدا نگاه مستقلین این بود که بالاخره ما نمایندگان مجلس هستیم و با توجه به حضور سه فراکسیون در داخل مجلس بعد باید سه فراکسیون با هم ائتلاف کنیم و هیچ جریانی در داخل مجلس از بین بردن نشود.

جلالی در خصوص این نظر فراکسیون مستقلین خاطر نشان کرد: فراکسیون امید از ابتدا از این پیشنهاد استقبال نکرد و در آن روز مقرر شد تا مذاکرات در روز سه شنبه هفته گذشته ادامه یابد.

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی راجع به بعضی اخبار انتشار یافته در روزهای اخیر اطراف عنوان انتخابات هیات رییسه مجلس گفت: متاسفانه این روزها خبرهای نادرست زیادی منتش

مدیر فراکسیون مستقلین افزود : روز سه شنبه مفصل با فراکسیون امید و اصولگرایان ولایی مذاکره کردیم علاوه بر این ساعت 2 بعد از ظهر سه شنبه با هیات رییسه فراکسیون امید جلسه داشتیم .

رییس فراکسیون مستقلین مجلس در خصوص پیشنهادات مطروحه در این جلسه گفت: در این جلسه دوستان فراکسیون امید پیشنهاد کردند: رییس و نواب ثابت باشند، بعد از آن یک زن از فراکسیون زنان یک نفر نیز از فراکسیون اهل تسنن در ترکیب هیات رییسه تعیین شود که با این حساب 7 جایگاه دیگر در هیات رییسه باقی می ماند که با این قرار ، 4 جایگاه سهم فراکسیون امید و 3 جایگاه سهم فراکسیون مستقلین ولایی بود.

ادعای کذب تلاش جهت از بین بردن مطهری از هیات رییسه / جلالی مطرح کرد

جلالی در تشریح جزییات این پیشنهاد فراکسیون امید خاطر نشان کرد: توجه کنید که در این پیشنهاد؛ جایگاه تعیین شده است جهت یکی از زن ها ، طبیعتا سهم فراکسیون امید خواهد بود و اگر از رییس مجلس که در مورد آن اجماع داریم بگذریم نسبت 3 به 8 می شویم یعنی 8 نفر از فراکسیون امید و 3 نفر از فراکسیون مستقلین.

وی افزود: من در همان جلسه در خصوص این پیشنهاد فراکسیون امید تاکید کردم که بعید است فراکسیون مستقلین ولایی چنین پیشنهادی را بپذیرد ، آیا که نگاه فراکسیون مستقلین نسبت مساوی 3 نفر جهت هر 3 فراکسیون مجلس است و این در شرایطی است که رییس و نواب رییس فعلی را ثابت در نظر بگیریم.

جلالی همچنین تاکید کرد: بعد از ظهر همان روز با فراکسیون نمایندگان ولایی نیز جلسه داشتیم و آن ها پیشنهاد دادند: 12 نفر به طور مساوی؛ 6 نفر از – فراکسیون نمایندگان ولایی- و 6 نفر از – فراکسیون مستقلین- در نظر گرفته شود.

وی در ادامه این عنوان روایت کرد: روز چهارشنبه صبح من کسالت داشتم و بعد از ظهر نیز راهی شاهرود شدم و فرصتی جهت مذاکره تازه نشد، پنج شنبه صبح بهروز نعمتی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران اطلاع داد که فراکسیون امید موافق مذاکره سه جانبه است ، من نیز با شنیدن این خبر استقبال کردم و به پایتخت کشور عزیزمان ایران و در تماس تلفنی آقای مطهری با اینجانب ، ایشان تاکید کردند این جلسه هر چه سریع تر تشکیل شود.

جلالی در خصوص برنامه ریزی جهت تشکیل این جلسه سه جانبه گفت: ساعت 4 بعد از ظهر روز جمعه آقای وکیلی تماس گرفت که فراکسیون امید تقاضای چنین جلسه ای ندارد، بعد از آخر صحبت و تماس مجددی که بنده با آقای نعمتی داشتم آن ها این حرف را انتقال یافته کردند که این جلسه نباید به گونه ای برگزار شود که گویا فراکسیون امید درخواست این جلسه را داشته است که ما باز هم این درخواست آن ها را قبول کردیم.

وی ادامه داد: ساعت 4 و ربع آقای وکیلی تماس گرفت و گفت که ما – فراکسیون امید- در جلسه شرکت نمی کنیم و تنها آقای مطهری می آیند و ایشان هم از جانب خودش می آید و در نهایت فراکسیون امید در جلسه شرکت نکردند.

جلالی در خصوص این جلسه یکسان با علی مطهری تاکید کرد: در این جلسه آقای مطهری پیشنهادی داد که مقرر شد فراکسیون امید ابتدا در این خصوص نظر خود را بدهد و به نظر بنده این پیشنهاد در شرایط موجود سازنده بود .

وی راجع به پیشنهاد مطهری گفت: آقای مطهری پیشنهاد کردند که رییس ثابت و مورد اتفاق و اجماعی باشد ودر مورد نواب رییس ؛ دو کاندیدا فراکسیون امید معرفی کنند و یک نفر فراکسیون نمایندگان ولایی و یک نفر از سوی فراکسیون مستقلین ولایی معرفی شود و در صحن این 4 نفر با هم مسابقه کنند و در مورد بقیه کرسی های هیات رئیسه نیز ، به نسبت فعلی ، 3 نفر جهت هر فراکسیون حفظ شود که این پیشنهاد نیز همان حرفی بود که ما در فراکسیون مستقلین ولایی از ابتدا زدیم و فراکسیون امید نمی پذیرفتند و النهایه مقررشد آقای مطهری در فراکسیون امید این پیشنهاد را مطرح کند.

جلالی در خصوص بعضی فضاسازی های رسانه ای مبنی بر تلاش سازماندهی شده است جهت از بین بردن علی مطهری از ترکیب هیات رییسه گفت: دیشب خدمت مطهری تماس گرفتم و گفتم علی رغم فضاسازی ها مبنی بر تلاش جهت از بین بردن شما ، بنده از اساس کاندیدا نیستم و در ترکیب فعلی هم ایراد جدی نمی بینیم، البته ایشان به من دوستی داشتند که خوب است اگر کاندیدا شوید و با حضور شما در هیات رییسه ، من به کارهای دیگرم می رسم.

وی تاکید کرد: این فضاسازی ها صحیح نیست و مذاکره ادامه دارد واحتمال جمع بندی تازه هنوز وجود دارد و نباید با فضاسازی امورات داخلی مجلس را به هم ریخت.

رییس فراکسیون مستقلین مجلس با انتقاد از طرح بعضی مباحث بی اساس مبنی بر تصمیم ریاست مجلس جهت جاگزین کردن صورت ای از فراکسیون ولایت به جای علی مطهری گفت: ریاست مجلس از یک ماه پیش تاکید داشتند که ترکیب فعلی هم ترکیب خوبی است و هیچ گاه در مورد هیچ عضوی اظهار نظر منفی نداشتند و نسبت به آقای مطهری هم ایشان چنین مطلبی را مطرح نکردند و بعضی به دروغ گفتند.

وی خاطر نشان کرد: نه آقای لاریجانی و نه نزدیکان ایشان به دنبال از بین بردن مطهری نیستند و به دنبال این هستیم که در یک فرمول هر سه فراکسیون باشند .

حاشیه سازی راجع به انتخابات هیات رییسه مجلس ، همگرایی طیف عقلای جریان های سیاسی بعد از انتخابات ریاست جمهوری را تحت الشعاع قرار می دهد / نواب رییس فعلی مجلس از شخصیت های معقول و مقبول هستند

جلالی همچنین تاکید کرد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری و نزدیک شدن طیف عقلا به هم در جناح های متفاوت سیاسی ، نباید انتخابات هیات رییسه مجلس موجب از هم پاشیدگی صفوف عقلا در مجلس شود .

رییس مرکز پژوهش های مجلس خاظر نشان کرد: در تمامی ادوار گذشته در طی سال دوم دوره چهارساله مجلس تغییرات هیات رییسه در حد یک نفر یا دو نفر بوده است و اینکه بعضی هجمه بیاورند که کل هیات رییسه را عوض کردن دهیم ، صحیح نیست ، ضمن آنکه از نظر ما نواب رییس فعلی مجلس هم از شخصیت های معقول و مقبول هستند.

وی در آخر تاکید کرد: با توجه به اینکه انتخابات در روز چهارشنبه برگزار می شود، هنوز هم امیدواریم با تلاش ها و مذاکرات هر سه فراکسیون به یک مدل تفاهمی دست یابند ، لذا فضا سازی های بایستی در جهت ایجاد یک تفاهم باشد ، آیا که مجلس هر چه سریعتر باید بعد از این انتخابات پرشور ریاست جمهوری ، به حل و فصل پرسشها مهم مردم بپردازد و مردم انتظار دعوا بر سر کرسی های مجلس را از وکلای خود ندارند.

واژه های کلیدی: انتخابات | پیشنهادات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs