بخش سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی

بخش: سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی خداحافظی تیم سپاهان هادی عقیلی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیوند ولایتی و کیهان!

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفتگو با روزنامه مهم محافظه کاران، مدیر سابق این دانشگاه را به فساد متهم کرد

پیوند ولایتی و کیهان!

پیوند ولایتی و کیهان!

عبارات مهم : دانشگاه

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفتگو با روزنامه مهم محافظه کاران، مدیر سابق این دانشگاه را به فساد متهم کرد

پیوند ولایتی و کیهان!

میرزاده نیز در پاسخ به این اتهام خواستار برگزاری مناظره شد

دیگر پرده ها کنار رفته هست، صحبت از حفظ حرمت و عیب پوشی نیست. دیگر کسی با کسی تعارف هم ندارد. اختلافات در دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت امنای آن به حد اعلا رسیده و عنان از دست دو طرف دعوا(!) به در رفته هست. این دانشگاه این روزها بدجور در سیاست و جنگ قدرت غوطه ور شده است و فرصتی است جهت تسویه حساب های شخصی.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفتگو با روزنامه مهم محافظه کاران، مدیر سابق این دانشگاه را به فساد متهم کرد

روزی که علی اکبر ولایتی به عنوان مدیر هیئت امنای این دانشگاه گمارده شد کمتر کسی انتظار و توقع چنین اتفاقاتی را داشت، اتفاقاتی که با عزل حمید میرزاده مدیر (البته سابقا رئیس) دانشگاه آزاد اسلامی کلید خورد.

و دو روز پیش علی اکبر ولایتی نخستین بار در روزنامه کیهان به گفتگو راجع به این عزل پرحاشیه پرداخته هست، اظهاراتی که می توان آن را به دو بخش تقسیم کرد؛ بخش اول، دلایل این عزل و بخش دوم، چگونگی این عزل.

**ولایتی چه گفت و چه شنید؟

پیوند ولایتی و کیهان!

ولایتی از یک فساد گسترده در دانشگاه آزاد سخن می گوید؛ فسادی که اگر سرنخ آن را دنبال کنیم به شخص حمید میرزاده (رئیس سابق دانشگاه) می رسد. او گفته: “بخشی از مسئله مهم در این میان دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود هست. از جمله این قراردادها شراکت در یک کارخانه داروسازی به مبلغ بیش از دویست میلیارد تومان بود که به محض اطلاع گفتم که باید متوقف شود…. بعد از این بود که آقای میرزاده نامه ای جهت من نوشتند و در آن نامه، این پیگیری ها را که جهت جلوگیری از بروز مفاسد بود، دخالت های غیرقانونی نامیدند.

ایشان در آن نامه گفته بودند که هیئت موسس و هیئت امنا اجازه ورود در کارهای اجرایی دانشگاه را ندارند. در این میان شواهد متعددی مبنی بر فسادهای موجود در معاملات به اینجانب می رسید. از جمله، مدیر دانشگاه اسلامشهر شرحی نوشت و همچنین حضوراً جهت اینجانب بیان کرد. او گفت که هیئت تصمیم گیر در دانشگاه آزاد به وی ابلاغ کرده اند که زمینی را به مبلغ بیش از 50 میلیارد تومان جهت پارکینگ دانشگاه از یک خانواده خاص و مقیم خارج کشور خریداری نماید. او با آنها وارد معامله می شود و بعد از چانه زنی بسیار، این مبلغ را به 36 میلیارد تومان کم کردن می دهد. در این میان از سوی وکیل آن خانواده به او پیشنهاد می شود که 10 درصد معامله را به عنوان رشوه بگیرد و به همان مبلغ بیش از 50 میلیارد رضایت بدهد، که وی زیر بار نمی رود و معامله را لغو می کند.”

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفتگو با روزنامه مهم محافظه کاران، مدیر سابق این دانشگاه را به فساد متهم کرد

اما حمید میرزاده نیز این اتهامات را نپذیرفته و در پاسخ به ادعاهای ولایتی خواسته تا او اسنادش را منتشر کند، اتهاماتی که از قول مدیر دانشگاه آزاد اسلامشهر عنوان شده است را هم دروغ محض دانسته، در ارتباط با اتهاماتی که به فرزندانش زده شده است است خواسته تا علاوه بر انتشار سند،

یک مناظره دوطرفه نیز بین او و ولایتیصورت گیرد، این را هم خطاب به ولایتی گفته استکه “در خصوص راه اندازی آقای کلانتری به جای آقای طاها هاشمی، در جلسه ای با حضور آقای محمدیان مطرح شد که اگر راه اندازی ایشان را بپذیرم در شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت چهار سال دیگر و جهت استمرار مدیریت بنده نظر اعضای شورا را جلب خواهند کرد، ولی بخاطر این که این عنوان خلاف اساسنامه دانشگاه بود این پیشنهاد شیرین را نپذیرفتم! حالا پرسش اینجاست چه طور اگر بنده فاسد بودم شما می خواستید جهت مدیریت چهار سال دیگر اینجانب از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای بگیرید؟!”

پیوند ولایتی و کیهان!

میرزاده البته از ارائه دو گزارش نیز گفته است که در خارج از محیط رسانه ای و به علت کارها خلاف اساسنامه اخیر در دانشگاه، به مقامات عالی کشور داده، او همچنین راجع به قرارداد دانشگاه با شرکت داروسازی «بیوسان فارمد» نیز گفته که این شرکت زیرمجموعه شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) است که در وقت تصدی او تاکنون هیچ قراردادی با آن منعقد نشده و آن چه که در اینباره در حالروی دادن بوده به امضای شخص ولایتی بوده است.

**حضور غیر قانونی فرهاد عزیزی و صمدی یزدی

اما بخش دوم بیانات ولایتی راجع به توضیحاتی است که راجع به نحوه عزل میرزاده صورت گرفته است: “جلسه فوق العاده تشکیل دادیم. در این جلسه آقای علی محمد نوریان (شخصی که اکنون به جای میرزاده به سرپرستی دانشگاه آزاد درآمده) چند نمونه از فسادهای مالی ثابت شده است مدیریت دانشگاه آزاد را با اسلاید مدارک که مشمول بر شش زونکن بود نشان داد. در این جلسه تمام 9 نفر اعضای هیئت امنا حاضر بودند و وزرای محترم بهداشت و علوم جهت شرکت در جلسه هیئت دولت جلسه را ترک کردند. تعداد اعضای هیئت امنا به هفت نفر رسید. با توجه به گزارش دبیرکل هیئت موسس، اینجانب به عنوان مدیر هیئت امنا تصمیم گرفتم که اطراف عزل یا ادامه کار آقای میرزاده رای گیری انجام شود. پنج نفر از هفت نفر اعضای حاضر در جلسه ابتدا به استعفای ایشان در مدت یک هفته و سپس عزل وی در صورتی که استعفا ندهد رای دادند.”

وی در ادامه می گوید که میرزاده و یک نفر دیگر جلسه را ترک کردند ولی رای گیری انجام شد و نوریان به سمت سرپرستی دانشگاه آزاد درآمد.

این در حالی است که میرزاده در گفتگو با جماران راجع به نحوه رای گیری 10 عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد پرده از تخلف ولایتی در این انتصاب برمی دارد: ” مردها سید حسن خمینى و دو وزیر علوم، بهداشت و بنده با عزل مخالف بودیم. دو وزیر هنگام راى گیرى در جلسه نبودند و قبل از ترک جلسه به صراحت تمام مخالفت خود را با عزل بنده اعلام کرده و حتى به درخواست حجت الاسلام محمدیان که از آنها خواست راى خود را به دکتر ولایتى بدهند مخالفت کرده و سایرین را به خاطر شرایط خاص قبل از انتخابات از عزل برحذر داشتند و حتى دکتر قاضى زاده نظر مخالف دولت را به ایشان انتقال یافته کرد. مردها محمدیان، ولایتى و جاسبى موافق عزل بنده بودند. توصیه مهم این است که در این جلسه مردها دکتر صمدى یزدى و فریدون عزیزی به علت اینکه دوره چهارساله ارزش تمام شده است بود حق راى نداشتند و علیرغم تذکر برخى از اعضا و تنها با اصرار دکتر ولایتى اقدام به راى دادن کردند. آقاى فرهاد دانشجو هم که همانند دکتر عزیزى و دکتر صمدى یزدى دوره عضویتش به آخر رسیده، از همان سال در جلسات شرکت نمى کرده و لذا در جلسه نبوده هست. با این حساب عزل بنده فقط سه راى داشته است.”

تغییرات گسترده بعد از نوریان را به پای که بنویسیم ؟

شاید توضیحات میرزاده علت خیلی خوبی باشد مبنی بر اینکه آیا سید حسن خمینی در نامه ای به دولت، عزل و راه اندازی های دانشگاه آزاد را فاقد وجاهت قانونی دانسته هست؛ نامه ای که در تاریخ دوم اردیبهشت نوشته شده است ولی بعد از عزل یاسر هاشمی رفسنجانی از ریاست دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد، دو روز پیش منتشر و رسانه ای شد؛ عزل و راه اندازی هایی که با روی کار آمدن علی نوریان به جای میرزاده صورت گرفته هست. به برکت نوریان، دانشگاه آزاد شاهد تغییرات گسترده و کشیده شدن این تغییرات به عزل فرزندان آیت الله هاشمی نیز شده است است.

معاون پارلمانی، معاون پژوهش و فناوری، مدیر حراست، معاون مالی و اداری، معاونت دانشجویی، معاونت فرهنگی، همه و همه دستخوش این تغییرات شده است و کسان دیگری جای آنها نشسته اند! توصیه ای که به منزله یک دگردیسی در دانشگاه آزاد به شمار می آید.

و اکنون این پرسش پیش می آید که اگر حمید میرزاده همان مفسدی باشد که ولایتی از او می گوید و بدهید رو عزل شده، بعد سایر عزل ها در دانشگاه آزاد با روی کار آمدن علی نوریان چه معنایی دارد؟ آیا این تغییرات را هم می توان به پای فساد میرزاده نوشت؟ آن هم علی نوریانی که بر سر کار ماندن خودش، هزاران حرف و حدیث به همراه دارد؟

**ریاست نوریان هم غیر قانونی است

اما علی نوریان کیست؟ علی نوریان هم محله ای علی اکبر ولایتی هست. هر دو از رستم آباد شمیران هستند، ظاهرا به مسند نشستن ولایتی باعث شد تا این دو خویشاوند هم محلی در دانشگاه آزاد دوباره به یکدیگر برسند، میرزاده و ولایتی در اظهارنظرشان اعلام کردند که از عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد تنها پنج نفر در جلسه رای گیری جهت ریاست نوریان شرکت داشته اند، خود این عنوان بیانگر آن است که اکثریت اعضا در جلسه رای گیری حضور نداشتند، ولی تناقضات گفتاری ولایتی راجع به رای گیری بر سر گزینش سرپرست دانشگاه آزاد زمانی هویدا می شود که او تعداد اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد را به جای 10 نفر، 9 نفر اعلام می کند تا به این طریق حضور پنج نفر در جلسه رای به نوریان را قانونی و حائز اکثریت بداند، به عبارتی او فرهاد دانشجو که دوره عضویتش به آخر رسیده و در جلسات حضور پیدا نمی کند را جزو اعضای هیئت امنا به شمار نمی آورد،

اما دو نفر دیگر یعنی صمدی یزدی و فرهاد عزیزی که در سال 90، براى یک دوره چهارساله به وسیله شوراى انقلاب فرهنگى منصوب شده است بودند و در سال ٩۴ این دوره تمام شده است است را جزو اعضا به شمار آورده و آنها را در جلسه رای گیری نیز شرکت داده هست. طبیعتا قانونى نبودن حضور صمدى و عزیزی باعث می شود رای ارزش به نوریان هیچ محلی از اعراب نداشته باشد. به عبارتی، هم محلی آقای ولایتی (علی نوریان). در یک جلسه که نصف افراد در آن حضور نداشتند و نصف دیگر هم وجاهت قانونی نداشتند، جهت ریاست دانشگاه آزاد گزینش شده است است.

**اگر میرزاده فاسد است آیا حوزه فرهنگیرا قلع و قمع کردید؟

اما تغییرات عمده در ساختار دانشگاه آزاد بعد از تلاش ولایتی و بر مسند نشاندن نوریان، به عنوان مدیر دانشگاه آزاد، بیش از هر زمانی نشان می دهد که فساد میرزاده تنها یک بهانه جهت پاکسازی این دانشگاه و سیاسی کاری در آن هست، که اگر نبود، تمامی معاونت های دانشگاه آزاد و حتی بعضی از مدیرکل های بخش های نامرتبط با پرسشها مالی و اقتصادی، از جمله حوزه فرهنگی، در این دانشگاه عوض کردن نمی کردند و عزل ها به همان میرزاده و یا کسانی که در این فساد دخیل بودند ختم می شد، نه آنکه حتی به یاسر هاشمی هم رحم نشود و او را عزل نموده تا هاشمی زدایی در دانشگاه آزاد را به طور کامل به منصه ظهور بگذارند.

ای کاش ولایتی و نوریان به این پرسش نیز پاسخ می دادند که اگر میرزاده مفسد اقتصادی بوده، بعد آیا حوزه فرهنگی دانشگاه را قلع و قمع کرده اید؟ این حوزه چه ارتباطی با اتهاماتی که ولایتی به میرزاده وارد کرده، دارد؟ آیا این مسئله جز تند شدن فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه و عوض کردن خط و مشی این دانشگاه به علت پرسشها جناحی و سیاسی (و نه فساد میرزاده) معنای دیگری می تواند داشته باشد؟

**ولایتی و کیهان، پیوندتان مبارک!

چرخش خط مشی ولایتی بعد از غیبت آیت الله هاشمی، بیش از هر وقت دیگر هنگامی که مشخص می شود که او روزنامه کیهان را به عنوان تریبون خود جهت بیان حرف هایش گزینش کرده است و حتی در مصاحبه خویش با این روزنامه به این عنوان اشاره می کند که اگر بنا باشد تا اسنادی از اتهامات علیه میرزاده منتشر شود در همین روزنامه منتشر خواهد شد. جالب آنکه پیش از عوض کردن مدیر دانشگاه آزاد این روزنامه کیهان بود که از این عوض کردن خبر داد. به عبارتی ولایتی خیلی وقت است که رسانه خود را روزنامه اصولگرا و تند “کیهان” قرار داده است و این امر، عوض کردن گرایش های ولایتی بعد از غیبت آیت الله را بهتر به تصویر می کشد.

کسی که پیش از فوت هاشمی، روزنامه ” جمهوری اسلامی” را به “کیهان” ترجیح می داد و به حرمت نان و نمک خوردن هشت ساله در وزارت خارجه آیت الله و همین طور حکمی که از دست او در ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک گرفته بود، احترام هاشمی را بر خود واجب می دانست، اکنون در نبود آیت الله، علی رغم مواضع گذشته می تازند.

ولایتی حالا کارش به جایی کشیده که به نام مبارزه با فساد، به صورت فله ای، دست به تغییرات عمده در تمام امور دانشگاه آزاد زده و در این تغییرات گسترده فرزندان هاشمی را نیز در تیررس خود قرار داده است.

مدیون سابق هاشمی اکنون سوار بر اسب قدرت، هاشمی زدایی در شرکت متبوعش را در دستور کار قرار داده است.

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: دانشگاه | دانشگاه | روزنامه | فوت هاشمی | هاشمی رفسنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs