بخش سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی

بخش: سپاهان اصفهان بازیکن فوتبال فوتبالی خداحافظی تیم سپاهان هادی عقیلی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی گرم شدن مجانی منزل با میزبانی از سرور

یک استارتاپ هلندی به نام Nerdalize راهکار هوشمندانه‌ای را جهت بهره‌برداری از انرژی اتلاف شده است در سرورها اختراع کرده هست. این سرورها به‌طور رایگان گرمای منازل

گرم شدن مجانی منزل با میزبانی از سرور

گرم شدن مجانی منزل با میزبانی از سرور

عبارات مهم : انرژی

یک استارتاپ هلندی به نام Nerdalize راهکار هوشمندانه ای را جهت بهره برداری از انرژی اتلاف شده است در سرورها اختراع کرده هست. این سرورها به طور رایگان گرمای منازل را تامین می کنند.

به گزارش ایرنا،می دانید که فعالیت یک دستگاه نوت بوک با تولید گرمای اضافی همراه هست. این مسئله جهت مراکز دیتا که مشمول بر هزاران سرور هستند، به مراتب زیاد و به منزله هدررفت انرژی و پول هست. شرکت ها جهت حل این مشکل، راهکارهای مختلفی را از انتقال مراکز داده به نزدیکی مدار قطب گرفته تا راه اندازی این مراکز در اعماق دریاها، مورد آزمایش قرار داده اند.

گرم شدن مجانی منزل با میزبانی از سرور

اما به نظر می رسد راهکار شرکت Nerdalize مقرون به صرفه ترین راه جهت حل این مسئله باشد. شرکت یاد شده است علاوه بر برطرف انرژی اضافی سرورها، در پی بهره برداری از آن جهت گرم کردن منازل است.

راهکار این استارتاپ بسیار راحت است و با دریافت هزینه اولیه، یک سرور را در منزل داوطلبان راه اندازی و راه اندازی می کند. در واقع هزینه مذکور تنها جهت راه اندازی سرور است و درآمد استارتاپ از فروش فضای راه اندازی سرور به شرکت های دیگر تامین می شود.

یک استارتاپ هلندی به نام Nerdalize راهکار هوشمندانه‌ای را جهت بهره‌برداری از انرژی اتلاف شده است در سرورها اختراع کرده هست. این سرورها به‌طور رایگان گرمای منازل

این استارتاپ در سال 2015 میلادی در یک طرح پایلوت، نمونه اولیه یک سیستم گرمایشی دیواری را که داخل آن یک سرور کار گذاشته شده است بود، رونمایی کرد. این نمونه ضعیف بود و حدود یک ساعت طول می کشید تا حرارت مورد نیاز جهت گرم کردن یک اتاق کوچک را تامین کند. ولی اکنون با اصلاح این سیستم کارآیی آن زیاد کردن یافته و قرار است شرکت Nerdalize از ماه آگوست 42 منزل را با استفاده از این سیستم به گونه ای تجهیز کند که جهت گرم کردن دوش حمام این منزل ها به چیزی غیر از داده نیاز نباشد.

به گفته متخصصان این شرکت، طرح آن ها امکان صرفه جویی هر سال 336 دلار را جهت خانواده ها فراهم می کند و هزینه خدمات داده ها را جهت شرکت ها به میزان 50 درصد کم کردن می دهد. همچنین راه اندازی هر یک از این سیستم های حرارتی، هر سال سه تن دی اکسید کربن تولید شده است به وسیله منزل ها را کم کردن می دهد.

واژه های کلیدی: انرژی | سیستم | اندازی | استارتاپ | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs